Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus iniciatyva ir bendradarbiaujant su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Miško sėklų ir sodmenų skyriaus vedėju Marijonu Bernotavičiumi, 2018 m. kovo 15 d. valstybinių miškų medelynų specialistams buvo pravestas seminaras „Augalų auginimo ir apsaugos priemonių taikymas miško medelynuose“. Į seminarą atvyko apie 50 dalyvių (pravestas VĮ VMU Dubravos regioninio padalinio salėje).
Seminaro įvadinėje dalyje Marijonas Bernotavičius (VĮ VMU Miško sėklų ir sodmenų skyriaus vedėjas) apžvelgė miško medelynuose turimų sodmenų kiekius pagal rūšis ir amžius, jų poreikį miško atkūrimui, turimų sėklų kiekius, iškėlė esamas problemas ir ateities uždavinius.
Virgilijus Vasiliauskas (VMT Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas) pristatė temą „Biologiniai produktai miško sodmenų sveikatingumo gerinimui“. Pirmoje dalyje „Augaliniai preparatai nuo kenkėjų ir ligų“ klausytojus supažindino su augalų apsaugos problemomis miško medelynuose, augalų apsaugos produktų trūkumą lemiančiais faktoriais, aptarė šiuo metu medelynuose naudoti registruotais insekticidais ir fungicidais profesionaliajam ir neprofesionaliajam naudojimui, fungicidų ir insekticidų ypatybėmis. Aptarė cheminių augalų apsaugos produktų mažą veiksmingumą lemiančius faktorius. Supažindino su augalų natūraliai išvystyta savisauga nuo biotinio pobūdžio pažeidimų. Išdėstė įvairių augalinių preparatų veikimo skirtumus, augalinių preparatų paruošimo būdus, šių preparatų veikimo specifiką. Pristatė registruotus žemės ūkyje biologinius preparatus, kurie tinkami naudoti medelynuose. Pamokė kaip galima paprastais būdais pasigaminti ir naudoti savadarbius biologinius preparatus. Nurodė Ispanijoje gaminamus augalinės kilmės augalus stiprinančius preparatus, kuriais prekiaujama mūsų šalyje.
Antroje dalyje „Biologiniai produktai: dirvos gerinimui, augalų stiprinimui, organikos skaidymui“ Virgilijus Vasiliauskas pirmiausia iškėlė miško medelynų stipriai nualintų dirvožemių problemas, dirvos derlingumo mažėjimo priežastis, dirvoje vykstančius neigiamus procesus, humuso kiekius dirvoje, dirvožemio kokybės rodiklius. Pabrėžė, kad dirvožemis yra pagrindinė miško medelynų gamybos priemonė ir jį reikia tinkamai prižiūrėti ir naudoti. Supažindino su dirvos atstatymui ir gerinimui sukurtų natūralių produktų grupėmis ir išdėstė tų biologinių produktų savybes. Tame tarpe, išaiškino mikrobinių preparatų tinkamumą visoms dirvoms ir skirtingų mikrobinių preparatų naudojimo suderinamumą, aptarė Bacillus genties bakterinius preparatus, probiotikų naudojimą, simbiontinių grybinių ir bakterinių preparatų ypatybes, biologinių preparatų naudojimo sąlygų specifiškumą. Pateikė išvadas ir rekomendacijas dirvos kokybės ir derlingumo atstatymui, taikant biologinius preparatus kartu su sideratų auginimu ir organikos įterpimu, tame tarpe – šiaudų. Taip pat visiems dalyviams padalino savo paruoštą metodinę medžiagą „Augaliniai preparatai augalų apsaugai nuo kenkėjų ir ligų. Biologiniai produktai – dirvos gerinimui, augalų stiprinimui, organikos skaidymui“.
Ramūnas Paškevičius (UAB Horticom direktorius) supažindino su firmos tiekiamais substratais augalų auginimui, trąšomis, šiltnamiais, priemonėmis ir įrenginiais, bei jų naudojimu.
UAB „Skogran“ atstovas apžvelgė Suomijoje firmos turimą medelynų ūkį ir naudojamas sodmenų išauginimo technologijas, Skandinavijos šalyse miško sodinimo apimtis, technologijas, naudojamus įrankius, ateities planus.
Valdas Vaičiūnas (VĮ VMU direktoriaus pavaduotojas miškininkystei) supažindino su urėdijos artimiausiais ir perspektyviniais darbais, planais ir laukiamais iššūkiais.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
352667858 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":35.960000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.539999999999999,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"128","type":"x","order":"4","pct":10.630000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"156","type":"x","order":"3","pct":12.960000000000001,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.510000000000002,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4000000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.