Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Vasario – kovo mėnesiai yra palankiausi ne tik sodų, bet ir sėklinių miško medžių plantacijų genėjimui. Miško genetinių išteklių skyriaus specialistai lankosi VĮ Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose ir teikia rekomendacijas bei dalinasi praktine patirtimi sėklinių miško medžių plantacijų genėjimo ir priežiūros klausimais. Šių metų vasario 2 d. lankėmės Rietavo regioninio padalinio Tenenių girininkijoje, kurioje įveistos juodalksnio (2015 m. – 3 ha) ir paprastosios eglės (2013 m. 5 ha) plantacijos. Juodalksnio plantacijai 3 metai, todėl genėti dar per anksti, tačiau būtina atlikti ištisinę inventorizaciją, nustatyti žuvusių medelių skaičių ir pašalinti poskiepio atžalas. Paprastosios eglės plantacijai 5 metai, medeliai užaugo iki 2-4 metrų aukščio, todėl reikalingas genėjimas.

 Sėklinių plantacijų genėjimo tikslas – palaikyti norimą medžių formą ir skatinti žiedų bei vaisių vystymąsi. Atskirų medžių rūšių plantacijų genėjimas yra skirtingas. Ąžuolo derlius (gilės) renkamas nuo žemės, todėl nereikia stabdyti lajos augimo į viršų, bet reikia stengtis suformuoti liemeninę, aukštą ir plačią lają, todėl būtina išsaugoti šakas nuo 1,5-2,0 metrų aukščio. Siekiant didesnio lajos apšviestumo, viduje lajos esančias šakas rekomenduojame praretinti ir taip formuoti ažūrinę lają. Pušies derlius (kankorėžiai) renkamas nuo medžių, todėl svarbu stabdyti lajos augimą į viršų. Kai pušies medeliai pasiekia 1-1,5 m aukštį, pašalinamas viršūninis, metinis ūglis. Vėliau medeliai genimi, kas 3-4 metus, pašalinant viršūninius ūglius. Priešingai nei ąžuolui, pušies laja formuojama tanki, vidinės šakos neretinamos, nes moteriškieji strobilai formuojasi paskutinių metų ūglių viršūnėse, todėl svarbu suformuoti plačią lają ir su kuo daugiau ūglių. Eglės derlius (kankorėžiai) taip pat renkami nuo medžių, tačiau lyginant su pušimi, šios rūšies augimo ir lajos formavimo principai visiškai kitokie. Eglės laja praktiškai neformuojama, o tik pristabdomas augimas į viršų. Pirmą kartą laja pritrumpinama 5-6 plantacijos augimo metais, kai medeliai pasiekia 2,5-4,0 m aukštį (pašalinama paskutinių 2-3 metų centrinė dalis). Dar po 2-4 metų iš šoninių šakų susiformuoja nauja viršūnė(-ės), dalis viršūnių pašalinama, o tolimesniam augimui paliekamos 2-3 viršūnės. Sekantį kartą(-us) viršūnės pjaunamos tik derliaus metais ir ne storesnės kaip 10-12 cm skersmens pjūvio vietoje. Renkant derlių nuo atsistačiusių viršūnių, paliekama tik viena, o jaunesniems medžiams galima vėl nupjauti visą(-as) viršūnę(-es) viena menture žemiau senojo pjūvio.

Miško genetinių išteklių skyriaus specialistas Darius Raudonius

 

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
305683241 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":36.049999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.57,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"126","type":"x","order":"4","pct":10.49,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.91,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.559999999999999,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4100000000000001,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.