Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


2018 m. gegužės 14 d. Europos Taryba priėmė naująjį LULUCF apskaitos reglamentą dėl žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės veiklų išmetamo ir pašalinamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio įtraukimo į ES 2030 m. klimato kaitos ir energetikos tikslų vykdymą ir keičiantį Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą Nr. 525/2013 dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo stebėsenos bei ataskaitų ir kitos su klimato kaita susijusios nacionalinio bei Sąjungos lygmens informacijos teikimo mechanizmo (LULUCF reglamentas).
Reglamente numatytos žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriaus (angl. LULUCF) šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų ir absorbcijos apskaitos taisyklės bei numatytas pagrindinis reikalavimas, kad sektoriuje susidarančios emisijos negali viršyti ŠESD absorbavimo šiame sektoriuje (“no debit” taisyklė). Naujasis reglamentas keičia po 2020 m. baigsiantį galioti Kioto Protokolą ir reglamentuoja LULUCF sektoriaus įtraukimą į bendrą ES klimato kaitos švelninimo tikslų vykdymą. Reglamente numatytos apskaitos (įsipareigojimų įgyvendinimo vertinimui) kategorijos šiek tiek skiriasi nuo Kioto protokolo apskaitos kategorijų: mišku apželdinta žemė (nuo 2020 m. nebetaikomas reikalavimas, kad nauji miškai būtų tik įveisti žmogaus, atmetant savaiminius miškus), iškirstų miškų žemė, tvarkomi pasėliai (nauja apskaitos kategorija, lyginant su Kioto Protokolo ataskaitiniu laikotarpiu), tvarkomos pievos (nauja apskaitos kategorija, lyginant su Kioto Protokolo ataskaitiniu laikotarpiu), tvarkoma miško žemė, tvarkomos šlapžemės (nauja apskaitos kategorija nuo 2026 m.). LULUCF sektoriaus ŠESD emisijų ir absorbcijos balansas - reikalavimas išlaikyti “no debit” taisyklę - bus vertinamas remiantis nustatytais referenciniais lygiais: apskaitos kategorijose susidarančios ŠESD emisijos arba absorbcijos bus lyginamos su nustatytais referenciniais lygiais (taikoma tvarkomų pasėlių, tvarkomų pievų, tvarkomos miško žemės ir tvarkomų šlapžemių kategorijoms) ir skaičiuojamas bendras sektoriaus kategorijų ŠESD emisijų ir absorbcijos balansas, kuris, kaip minėta, negali būti didesnis nei 0 (t.y., emisijos negali viršyti absorbcijos).
LULUCF reglamentas glaudžiai susijęs su nauju Pastangų pasidalijimo reglamentu, kuriuo ES valstybėms narėms ne tik numatomi konkretūs ŠESD emisijų mažinimo tikslai ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje nedalyvaujančiuose sektoriuose, bet ir LULUCF sektoriaus įtraukimas į bendrą ES klimato kaitos tikslų vykdymą. Numatyta, kad šaliai įgyvendinus LULUCF reglamente įtvirtintus įsipareigojimus, dalį kituose ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje nedalyvaujančiuose sektoriuose susidarančių ŠESD emisijų bus galima padengti kreditais iš LULUCF sektoriaus - jei LULUCF sektoriuje susidaranti ŠESD absorbcija viršys numatytus referencinius lygmenis.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
724996153 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":36.049999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.57,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"126","type":"x","order":"4","pct":10.49,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.91,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.559999999999999,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4100000000000001,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.