Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Šių metų gegužės 16 - 17 d. Italijoje, Aronoje, vyko kasmetinis Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro organizuojamas LULUCF sektoriaus apskaitos klausimams skirtas techninis seminaras. Šių metų susitikimas buvo skirtas ne tik bendriesiems LULUCF sektoriaus apskaitos klausimams, bet ir naujojo miškų atskaitos lygmens, kaip numatyta 2018 m. gegužės 14 d. priimtame Europos Tarybos ir Parlamento reglamente dėl LULUCF sektoriaus apskaitos, nustatymo klausimams.
Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro atstovai pristatė šiais metais pateiktų nacionalinių ŠESD apskaitos ataskaitų peržiūros procesą ir informavo, kad daugiau nei pusė iškeltų klausimų (118 iš 160) buvo išspręsta dar peržiūros metu, dalis turės būti išspręsta kitos nacionalinės ŠESD apskaitos ataskaitos teikimu metu. Susitikimo metu šalys diskutavo kaip pereiti nuo sklypinės miškų inventorizacijos informacijos naudojimo ŠESD apskaitai prie nacionalinės miškų inventorizacijos duomenų, kaip įvertinti NMI duomenų patikimumą ir reprezentatyvumą.
Antroji susitikimo diena buvo skirta naujojo miškų atskaitos lygmens nustatymo klausimams. Jungtinio tyrimų centro atstovai skaitė pranešimą apie mokslinį miškų atskaitos lygmens pagrindą ir centro mokslininkų siūlomą vieną iš galimybių jam nustatyti. IIASA ir Aether institutų konsorciumo atstovai pristatė rengiamas preliminarias miškų atskaitos lygmens nustatymui skirtas gaires bei svarbiausius jose apžvelgiamus aspektus - miškų stratifikavimas ir miškų tvarkymo praktikos referenciniu laikotarpiu (2000 - 2009 m.) apibrėžimas. Olandijos, Šveicarijos, Danijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės atstovai skaitė pranešimus apie pasiekimus ir iššūkius bandant nustatyti miškų atskaitos lygmenis. IIASA atstovai minėjo, kad prognozuojant miškų biomasės pokyčius svarbu atkreipti dėmesį, kad miškų atskaitos lygmuo skirtas tik tvarkomos miško žemės kategorijai (angl. forest land remaining forest land.). Nauji miškai į tvarkomos miško žemės kategoriją bus įtraukti tik tada kai praeis 20 m. pereinamasis laikotarpis, tačiau jie į atskaitos lygį neturėtų būti įtraukiami. Susitikimo dalyviai diskutavo dėl prognozavimo pradžios taško (2010 - 2017 m.), kadangi tai turi didelės įtakos būtent dėl naujų miškų plotų įtraukimo į miškų atskaitos lygmenį prognozuojant miškų biomasės ir joje sukauptos organinės anglies pokyčius 2021 - 2030 m. laikotarpiu.
IIASA ir Aether institutų konsorciumo atstovai informavo, kad galutinis gairių miškų atskaitos lygmeniui nustatyti pristatymas ir pateikimas LULUCF sektoriaus darbo grupės nariams numatytas liepos 3 d. WG5 darbo grupės posėdžio metu.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
2092527598 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"447","type":"x","order":"6","pct":35.869999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.4,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"135","type":"x","order":"4","pct":10.83,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.84,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"281","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.4900000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.