Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Miško medžių selekcijoje geriausiems individams atrinkti veisiami įvairiais selekcijos metodais – atrankos, hibridizacijos, mutagenezės ar kitais – atrinktų ar gautų genotipų palikuonių bandomieji želdiniai. Bandomieji želdiniai tai priemonė, kurios pagalba galime kurti aukštos vertės miško medžių sėklinę bazę pagal iškylančius poreikius – pagal atsparumą besikeičiančios aplinkos sąlygos (šalčiams, šalnoms, sausroms, radiacijos ar oro taršos pokyčiams ir t.t.), pagal produktyvumą (ypač greitai augančius plantacinei miškininkystei), pagal kokybinius rodiklius (medienos kietumą, branduolį, šakotumą, stiebų tiesumą ir kitus) ar atrinkti individus pagal kompleksinius atsparumo, kokybės ir produktyvumo rodiklius.
Šiais metais buvo tęsiamas karpotojo beržo kontroliuojamų kryžminimų būdu gautų geriausių individų palikuonių bandomųjų želdinių veisimas. 2013-2016 metais LAMMC Miškų instituto mokslininkai kartu su Valstybinės miškų tarnybos Miško genetinių išteklių skyriaus specialistais atliko geriausių rinktinių karpotojo beržo medžių dialelinius kryžminimus. Iš kryžminimo būdu gautų sėklų 176 kryžminimo kombinacijų VĮ Dubravos regioninio padalinio Selekcinių sodmenų padalinio medelyne buvo išauginta beveik 20 tūkstančių sodinukų su apribota šaknų sistema ir šių metų pavasarį VĮ VMU Ukmergės ir Utenos regioniniuose padaliniuose buvo įveisti bandomieji želdiniai. Karpotojo beržo medynai Lietuvoje užima daugiau nei 22 procentus miškų ir yra gana našūs, tačiau gana prastos stiebų kokybės – kreivi, šakoti, storomis šakomis, daug branduolinės medienos. Bandomiesiems želdiniams paaugus pagal selekcinių požymių kompleksą bus atrinktos geriausios ir produktyviausios šeimos, o šeimose geriausi individai, kuriuos dauginant vegetatyviniu būdu kuriamos miško medžių sėklinės plantacijos


Karpotojo beržo kontroliuojamo kryžminimo būdu gautų palikuonių bandomųjų želdinių veisimas VĮ VMU Utenos regioniniame padalinyje

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
971833741 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":36.049999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.57,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"126","type":"x","order":"4","pct":10.49,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.91,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.559999999999999,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4100000000000001,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.