Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Rugsėjo 24 - 26 d. Valstybinėje miškų tarnyboje pagal projektą “Techninė parama gebėjimų stiprinimui valstybėse narėse siekiant nustatyti miškų referencinį lygmenį ir pagerinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitos ataskaitas” viešėjo Europos Komisijos ir Europos miškų instituto atstovai. Trijų dienų ekspertų vizitas buvo skirtas naujo miškų atskaitos (angl. Forest reference level) lygmens, numatytam pagal gegužės mėnesį priimtą LULUCF reglamentą (2018/841), nustatymo klausimams.
Susitikimo metu ekspertai dar kartą įvardijo LULUCF reglamente numatytus griežtus reikalavimus ir apribojimus miškų atskaitos lygmens nustatymui: įprastai miškų tvarkymo praktikai įvertinti gali būti naudojami duomenys tik iš 2000 - 2009 m. laikotarpio (ataskaitinis laikotarpis); privaloma pateikti duomenis apie anglies sankaupų pokyčius gyvojoje antžeminėje biomasėje, negyvoje medienoje ir nukirsto medžio produktuose; miškų atskaitos lygis grindžiamas tvarios miškotvarkos praktikos pratęsimu ir kt. Nacionalinės miškų inventorizacijos skyriaus specialistai ekspertams pristatė Lietuvoje vykdomą šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitą, pažangą skaičiuojant miškų atskaitos lygmenį ir rengiant nacionalinį miškininkystės apskaitos planą (miškų atskaitos lygmens aprašomasis dokumentas). Pagal iš anksto pateiktus ir pranešimų metu kilusius klausimus ir iššūkius dėl atskaitos lygmens nustatymo ekspertai pateikė potencialius problemų sprendimo variantus - pavyzdžiui, kaip būtų galima prognozuoti nukirsto medžio produktuose sukauptos anglies pokyčius, kaip atsižvelgti į didėjantį miškų plotą šalyje. Prieš susitikimą parengtas pirminis gebėjimų stiprinimo planas, skirtas Lietuvoje kylantiems sunkumams, susijusiems su miškų atskaitos lygmens nustatymu, spręsti, bus patikslintas atsižvelgiant į susitikimų metu priimtus galimus sprendimus.
Po konsultacijų su Europos Komisijos ir Europos miškų instituto ekspertais Nacionalinės miškų inventorizacijos skyriaus specialistai parengė miškų atskaitos lygmens nustatymo planą, kuriame įtraukti konkretūs žingsniai, apimantys duomenų paruošimo, miškuose sukauptos biomasės modeliavimo, anglies sankaupų pokyčių skaičiavimo ir miškininkystės apskaitos plano rengimo veiksmus. Naujasis miškų atskaitos lygmuo Europos Komisijai turi būti pateiktas iki šių metų gruodžio 31 d.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1654125757 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":36.109999999999999,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.59,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"126","type":"x","order":"4","pct":10.51,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.93,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"269","type":"x","order":"2","pct":22.440000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4199999999999999,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.