Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


2019 m. kovo 21 d. Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas ir vyriausioji specialistė Odeta Ivanovienė, paminint Pasaulinę žemės dieną, vedė pamoką Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazijos pirmos klasės mokiniams.
Mokiniai buvo supažindinti su Pasaulinės žemės dienos minėjimo pradžia ir tos iniciatyvos ištakomis. Paaiškinta kokiu tikslu būtent kovo 20-ąją buvo nuspręsta ją minėti, bei kada šios dienos minėjimas oficialiai įteisintas Lietuvoje.
Vyko aktyvi diskusija apie šiukšlinimo žalą, atliekų rūšiavimą ir rūšiavimo svarbą Žemei bei ateities kartoms. Mokiniams papasakota apie Lietuvos miškų svarbą švarios aplinkos išsaugojimui, apie miškų išteklius, Lietuvos miškingumą bei jo pokyčius. Paaiškinta apie medžių augimą nuo sėklytės ir mažo daigelio iki užauga brandus medis. Mokiniams buvo įdomu pamatyti kaip iš eglės kankorėžio byra ir skrenda sėklos, kaip dygsta ąžuolo gilė ir kaštonas. Kaip pagal rieves galima nustatyti medžio amžių ir kiek metų turi eglės sodinukas. Kuo skiriasi Lietuvoje augantys lapuočiai ir spygliuočiai medžiai, kuriuos medžius vaikai geriausiai pažįsta. Didelį susidomėjimą sukėlė miške gyvenančių žvėrių ir paukščių aptarimas, kurie yra matyti ir pažįstami. Kaip atrodo voverės pragraužtas riešutas, gilė ir sugraužtas pušies kankorėžis, Kaip genys įsirengia „kalvę“ kankorėžiui išlukštenti ir kaip „pasišiaušia“ kankorėžis geniui išlesus sėklytes. Tačiau nuotaikingiausia pamokos dalis prasidėjo tuomet, kai mokiniai galėjo susipažinti su vienais mažiausių Lietuvos miškų gyventojų – vabalais. Labai magėjo apžiūrėti įvairaus dydžio vabaliukus ir pačiupinėti jų išgraužtus takus medienoje ir žievėje. Energija trykštantys mokiniai noriai juos lietė, tyrinėjo, vardijo jų panašumus bei skirtumus. Sužinojo, kad vieni vabzdžiai gali būti žalingi miškui, kiti – naudingi, pasakojo su kuriais jau teko susidurti gamtoje.
Vėliau mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje ir noriai dalinosi įspūdžiais apie jų nuotykius gamtoje. Nemažėjantis rankų „miškas“ ir klausimai apie miškus iki pačios paskutinės pamokos minutės neleido atsipūsti ir lektorių privertė paplušėti atsakant į mokiniams svarbius klausimus.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
475610758 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"447","type":"x","order":"6","pct":35.869999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.4,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"135","type":"x","order":"4","pct":10.83,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.84,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"281","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.4900000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.