Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Kaip ir kiekvieną rudenį Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus specialistai atlieka įveistų miško želdinių, žėlinių kokybės vertinimą septintaisiais jų augimo metais. Tenka išvaikščioti ir įvertinti visus prieš septynerius metus įveistų želdinių plotus ir atidžiai juos apžiūrėti, išmatuoti projektuotų rūšių medžių vidutinius aukščius, įvertinti taikytas želdinių apsaugos priemones bei suskaičiuoti apskaitos aikštelėse perspektyvius ir gyvybingus medelius. Vertinimas atliekamas vadovaujantis Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatais (toliau – Nuostatai).
Miško želdiniuose ir plotuose, kuriuose taikytas mišrusis būdas, vertinami projektuotų, žėliniuose – tikslinių (vadovaujantis Nuostatų 11 punktu) rūšių medžiai pagal šiuos rodiklius:

  1. medžių tankį 1 ha pagal rūšis, vadovaujantis Nuostatų 9 priedu;
  2. medžių vidutinį aukštį, vadovaujantis Nuostatų 9 priedu;
  3. nepageidaujamų (neprojektuotų, netikslinių ir (ar) stelbiančių viena kitą) rūšių medžių ir krūmų vidutinį aukštį: geros kokybės želdiniuose ir (ar) žėliniuose medžiai ir krūmai neturi stelbti vienas kitą; patenkinamos kokybės – nepageidaujamų rūšių medžių ir krūmų vidutinis aukštis neturi būti 1,5 karto didesnis už stelbiamų rūšių medžių vidutinį aukštį, išskyrus pušis ir ąžuolus, kurie neturi būti stelbiami;
  4. rūšinę sudėtį.

Jeigu bent vienas iš 4 kokybės rodiklių neatitinka Nuostatų 35.1-35.4 papunkčiuose nurodytų reikalavimų, želdinių ir (ar) žėlinių kokybė vertinama nepatenkinamai.
Nors šis darbas reikalauja didelių žmogiškųjų išteklių ir laiko sąnaudų, tačiau viską atperka geros emocijos, kai, nuėjus į vertinamą plotą, randami gražiai išpuoselėti ir prižiūrėti miško želdiniai, o tokių yra didžioji dauguma. Aišku, pasitaiko ir negatyvių atvejų, kai pasodinti medeliai yra tinkamai neprižiūrimi, neaptepami specialiais repelentais, atbaidančiais kanopinius žvėris, žuvę ar sunykę medeliai neatsodinami laiku ir pan. Gaila, tačiau tokiuose plotuose želdinių, žėlinių kokybė negali būti vertinama teigiamai.
Per paskutinius tris metus Kauno regiono specialistai įvertino beveik 600 ha naujai įveistų miško želdinių, žėlinių plotų. Daugiausia želdinių, žėlinių buvo įvertinta Raseinių r. (158 ha) ir Kaišiadorių r. (147 ha).
Šiais metais pagal Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM pateiktą sąrašą Kauno regione želdinių, žėlinių kokybę reikės įvertinti apie 200 ha plote. Darbai jau eina į pabaigą ir reikia pasidžiaugti, kad dauguma miško želdinių, žėlinių plotų yra vertinami teigiamai.
Linkime visiems žemės sklypų savininkams, kad jų įveisti miško želdiniai būtų kasmet prižiūrimi, saugomi, atsodinami. Tik tada jie puikiai augs, bujos, ir pasiekę brandos amžių džiugins mūsų vaikus, anūkus ir proanūkius, o gal ir tolimesnes mūsų ateities kartas.


MŪPS patarėjas Voldemaras Švėgžda
(Nuotraukos Valento Klimašausko)

 

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
633176684 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":35.960000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.539999999999999,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"128","type":"x","order":"4","pct":10.630000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"156","type":"x","order":"3","pct":12.960000000000001,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.510000000000002,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4000000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.