Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Kas yra miško sanitarinė apsauga? Kokie jos tikslai ir uždaviniai? Kas, kaip ir kur vykdo miško priešgaisrinę apsaugą? – tai tik keletas klausimų apie miško sanitarinę ir priešgaisrinę apsaugą, kurie buvo nagrinėjami „Žinių radijo“ laidoje „Apie mišką: trumpai ir aiškiai“. Šį kartą laidoje dalyvavo Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Balkus ir Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Miško apsaugos skyriaus vadovas Marius Ivanauskas.

„Miško sanitarinė apsauga – tai tarsi specifinių žinių ir taikomų priemonių rinkinys, kuris leidžia išvengti mišką žalojančių veiksnių medynams. Svarbu žinoti mišką pažeidžiančius veiksnius ir pritaikyti tinkamas priemones jų daromai žalai sumažinti ar idealiu atveju visai jos išvengti. Taigi pagrindinis miško sanitarinės apsaugos tikslas yra nustatyti medžius pažeidžiančius veiksnius, įvertinti bei prognozuoti galimą jų plitimą. Pats svarbiausias miško sanitarinės apsaugos uždavinys – pašalinti ligos sukėlėją ar kenkėją, apriboti jo plitimą ir taip sumažinti patiriamus nuostolius“, – kalbėjo VMT Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Balkus.

VMU Miško apsaugos skyriaus vadovas Marius Ivanauskas radijo laidoje klausytojus supažindino su miško priešgaisrine apsauga. „Vadovaujantis Miškų įstatymo reikalavimais, Valstybinių miškų urėdija organizuoja bendros valstybinės priešgaisrinės priemonių sistemos įgyvendinimą visuose šalies miškuose nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos. Pagal šią sistemą vykdomas miško gaisrų kilimo vietų stebėjimas, miško gaisrų gesinimas ir įvairios profilaktinės priemonės, pvz.: atnaujinamos mineralizuotos juostos, rengiami priešgaisriniai keliai, kuriamos vandens paėmimo vietos, vykdoma švietėjiška veikla“, – pasakojo VMU Miško apsaugos skyriaus vadovas Marius Ivanauskas.

Visą „Žinių radijo“ laidos „Apie mišką: trumpai ir aiškiai“ įrašą rasite čia:

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1554746361 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"444","type":"x","order":"6","pct":35.810000000000002,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.470000000000001,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"133","type":"x","order":"4","pct":10.73,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.9,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"280","type":"x","order":"2","pct":22.579999999999998,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.5199999999999996,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.