Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Aštuntasis nuotolinių mokymų renginys klausytojus subūrė pasiklausyti pranešimų apie miško ekosistemų paslaugas ir daugiatikslį miško naudojimą. Renginyje dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC), Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA), Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Kauno marių regioninio parko specialistai. Renginį moderavo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK) direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir inovacijoms Remigijus Bakys.
Mokymų renginio pradžioje buvo kalbama apie miškų ekosistemines paslaugas ir jų reikšmę visuomenei. Šį pranešimą parengė ir skaitė LAMMC vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Diana Lukminė. „Ekosisteminės paslaugos – tai naudos, kurias gauna žmogus ir visuomenė iš gamtos, pvz.: pajamos iš miško ekosistemų, statybinės medžiagos, rekreacija, miško produktai (uogos, grybai, riešutai), klimato kaitos mažinimas“, – pasakojo dr. D. Lukminė.
Renginyje taip pat dalyvavo VDU ŽŪA prof. dr. Gintautas Mozgeris, kuris klausytojams pateikė informacijos apie kompleksišką daugiatikslio miško naudojimo vertinimą: pranešime aptarta daugiatikslio miško naudojimo samprata, segregatyvus ir kompleksiškas miškininkavimas, ekosistemų paslaugų vertinimas kaip įrankis daugiatiksliam miško naudojimui užtikrinti. „Lietuvos miškininkavimo doktrina yra grindžiama nuostata, kad daugiatikslio miško naudojimo organizavimo išraiška yra miškų grupių ir pogrupių teritorinis išskyrimas“, – teigė prof. dr. G. Mozgeris. Pasak pranešėjo, kiekvienai miško grupei galioja vienas pagrindinis miško naudojimo tikslas ir ūkininkavimo režimas, kurie gali būti modifikuojami atskirose atitinkamos grupės pogrupiuose.
Trečiajame renginio pranešime klausytojai gilinosi į miškų socialinę funkciją ir vertę, pranešimo autorė – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyriausioji specialistė Ieva Čaraitė. „Aplinkos apsaugos strategijoje Lietuvos miškai apibrėžiami kaip sveikatingumu, biologine įvairove, produktyvumu ir tvarumu pasižyminti natūrali Lietuvos kraštovaizdžio sudedamoji dalis, tenkinanti visas darnaus vystymosi principais grindžiamas ekologines, ekonomines ir socialines visuomenės reikmes“, – sakė I. Čaraitė. Pasak specialistės, aplinkos apsaugos strategijoje taip pat pabrėžiama, kad miškas turėtų teikti įvairiapusę naudą visuomenei (apimant ir socialinius aspektus).
Žaliąją infrastruktūrą, ekosistemines paslaugas Lietuvoje ir pasaulyje mokymų renginyje pristatė Kauno marių regioninio parko vyriausiasis specialistas, VDU ŽŪA doktorantas Evaldas Makrickas. „Žalioji infrastruktūra – tai natūralių, pusiau natūralių žaliųjų erdvių tinklas, teikiantis ekosistemines funkcijas, kuriomis grindžiama žmonių gerovė ir gyvenimo kokybė. Ji yra ekosisteminių paslaugų pagrindas“, – kalbėjo E. Makrickas.
Mokymų renginį reziumavo VDU ŽŪA tarptautinės veiklos koordinatorės dr. Ekaterinos Makrickienės paskaita „Kai interesai ekosisteminėse paslaugose nesutampa: pajėgumų analizė ir konfliktų sprendimo būdai“. „Kiekvienas interesas yra nulemtas tam tikro suinteresuoto asmens požiūriu. Kai susitinka įvairūs suinteresuoti asmenys, formuojasi plataus masto ekonominės bei socialinės struktūros. Miškų politikoje yra paplitusios socialinės derybos, reguliuojančios interesų konfliktus miško naudojimo bei saugojimo srityse, atsižvelgiant į miškų sektoriaus programas“, – teigė dr. E. Makrickienė. Pasak pranešėjos, šiuo metu Lietuvos miškų sferoje yra sprendžiami 58 konfliktai 10-yje kategorijų.
KMAIK, VDU ŽŪA ir VMT specialistai devintąjį mokymų renginį planuoja rengti lapkričio 12 d. (penktadienį). Kviečiame registruotis: https://bit.ly/3xf66k5.


„Miško ekosisteminės paslaugos ir jų reikšmė visuomenei“ (dr. D. Lukminė)„Kompleksiškas daugiatikslio miško naudojimo vertinimas“ (prof. dr. G. Mozgeris)„Miškų socialinė funkcija ir vertė“ (I. Čaraitė)„Žalioji infrastruktūra ir ekosisteminės paslaugos pasaulyje ir Lietuvoje“ (E. Makrickas)„Kai interesai ekosisteminėse paslaugose nesutampa: pajėgumų analizė ir konfliktų sprendimo būdai“ (E. Makrickienė) 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1958922910 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"443","type":"x","order":"6","pct":35.810000000000002,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"166","type":"x","order":"5","pct":13.42,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"133","type":"x","order":"4","pct":10.75,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.93,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"279","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.5300000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.