Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


2015 m. lapkričio 25 d. Valstybinės miškų tarnybos atstovai dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Miškų instituto surengtame seminare tarptautiniams dirvožemio metams paminėti. Renginyje dalyvavo mokslininkai ir doktorantai iš įvairių LAMMC padalinių, Aleksandro Stulginskio universiteto, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės miškų tarnybos ir ūkininkų atstovai. Seminaro metu buvo diskutuojama ne tik apie procesus, susijusius su dirvožemio organinės anglies sankaupomis, bet ir apie gyvojoje bei negyvojoje biomasėje vykstančius pokyčius. Su Valstybinėje miškų tarnyboje vykdoma šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaita žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriuje seminaro klausytojus supažindino Nacionalinės miškų inventorizacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vaiva Kazanavičiūtė.
Seminaro metu buvo kalbama apie pagrindinius anglies apykaitos ekosistemose ciklus, organinės anglies kiekius, sukaupiamus skirtingose žemėnaudose ir veiksnius, turinčius įtakos skirtumams tarp šių žemėnaudų atsirasti. Dr. Kęstutis Armolaitis pristatė LAMMC Miškų institute atliekamus dirvožemio organinės anglies sankaupų ir organinės anglies kiekio, išsiplaunančio iš dirvožemio, tyrimus skirtinguose dirvožemio tipuose ir skirtingose žemėnaudose. Tyrimais nustatyta, kad esant didesnei miško paklotės masei, dirvožemio organinės anglies masė taip pat yra didesnė, tačiau ir didesnė vandenyje tirpių organinės anglies junginių dalis nustatyta dirvožemio tirpale iš miško žemės, lyginant su ekologinės žemdirbystės žemės naudmenomis. Seminaro metu buvo diskutuojama, kaip būtų galima padidinti organinės anglies sankaupas Lietuvos dirvožemiuose, ypač dėl to, kad Prancūzijos Žemės ūkio ministerija Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijoje Paryžiuje ketina pateikti siūlymą pasirašyti tarptautinę deklaraciją dėl įsipareigojimo organinės anglies kiekį dirvožemyje padidinti kasmet po 0,4 proc. Seminaro dalyviai išreiškė nuomonę, kad anglies sankaupų didėjimui dirvožemyje teigiamos įtakos turėtų ne tik atitinkamų dirvožemio tausojimo priemonių taikymas žemės ūkio naudmenose, bet ir nenašių ar žemės ūkiui netinkamų plotų pavertimas pievomis bei ganyklomis ar apsodinimas mišku. Kaip viena iš galimų priemonių žemės ūkio naudmenų dirvožemio organinės anglies kiekio, o tuo pačiu ir derlingumo didinimui buvo paminėtos biologinės trąšos, apie kurių panaudojimo galimybes ir su tuo susijusias grėsmes pasakojo dr. Jūratė Aleinikovienė. Nors paminėta, kad biologinių trąšų apibrėžimo iki šiol nėra, tačiau jos galėtų būti apibūdinamos kaip organinės kilmės medžiagos (organinės trąšos), praturtintos įvairiais mikroorganizmais, kurių poveikis palengvintų mineralinių medžiagų, įeinančių į organinių junginių sudėtį, pasisavinimą augaluose. Nepaisant teigiamo mikroorganizmų poveikio, biologinių trąšų naudojimas gali kelti ir tam tikras grėsmes: esant pernelyg mažam organinių medžiagų kiekiui skaidomas ir mineralizuojamas humusas - destabilizuojamas dirvožemis, sumažėja dirvožemio organinės medžiagos stabilumas - išsiskiria daugiau CO2, gali pakisti dirvožemio mineralinė sudėtis, o ilgainiui ir pačių mikroorganizmų bendrijų struktūra, dėl šių priežasčių biologinių trąšų poveikis dažniausiai būna trumpalaikis. Diskusijų metu buvo iškeltas klausimas ir dėl į Lietuvą su trąšomis įvežamų mikroorganizmų bei jų poveikio mūsų šalies dirvožemio ekosistemoms.
Seminaro metu buvo nuspręsta, kad reikėtų skatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp mokslininkų ir kitų institucijų priimant sprendimus dėl tvaresnio žemės naudojimo skatinimo, skirti daugiau dėmesio ūkininkų švietimui dirvožemio tausojimo ir ŠESD emisijų mažinimo klausimais. Valstybinės miškų tarnybos ir Žemės ūkio ministerijos atstovai sutarė dėl tolesnio bendradarbiavimo siekiant tobulinti žemės naudmenų apskaitą ir vykdant įsipareigojimus dėl organinės anglies sankaupų dirvožemyje didinimo.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1797629888 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"444","type":"x","order":"6","pct":35.859999999999999,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"166","type":"x","order":"5","pct":13.41,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"133","type":"x","order":"4","pct":10.74,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.92,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"279","type":"x","order":"2","pct":22.539999999999999,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.5199999999999996,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.