Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


1974-1977 metais Dubravos miškų tyrimo stoties (dabar VĮ Dubravos eksperimentinė-mokomoji miškų urėdija) Vaišvydavos girininkijoje buvo įveista potencialiai atsparių šakninei pinčiai (Heterobasidion annosum (Fr.) Bref.) genotipų paprastosios pušies sėklinė plantacija iš klonų, atrinktų šakninės pinties židiniuose. Plantacijoje surinktos sėklos naudotos miškų atkūrimui ir įveisimui, tačiau sodinukų atsparumo šakninei pinčiai stebėjimai nevykdyti. Faktinis jų atsparumas ligai taip pat nebuvo patikrintas nei laboratorinėmis, nei gamybinėmis sąlygomis. Todėl Miško genetinių išteklių, sėklininkystės ir miškų atkūrimo ekspertų komisija pavedė Valstybinės miškų tarnybos Miško genetinių išteklių skyriui patikrinti plantacijoje augančių klonų atsparumą natūraliomis sąlygomis, įveisiant bandomuosius želdinius.

2015 metų sausio mėnesį Miško genetinių išteklių skyriaus specialistai nuo  atskirų 12 klonų  surinko kankorėžius ir juos išaižė. Dalis sėklų saugoma Miško medžių genų banko saugykloje, o iš kitos dalies VĮ Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos Selekcinių sodmenų išauginimo padalinyje buvo išauginti sodinukai uždara šaknų sistema bandomųjų želdinių įveisimui.

Septyniose miškų urėdijose (Druskininkų, Dubravos EM, Ignalinos, Šilutės, Švenčionėlių, Trakų ir Varėnos), kuriose daugiausiai žalos padaro šakninė pintis, parinkti plotai šakninės pinties židiniuose, kuriuose pušaitės žūsta nuo šakninės pinties ir jos plitimas dar  nėra stabilizavęsis. Plotai parinkti ir įvairiaus derlingumo augavietėse – Na, Nb ir Nc. Bandomųjų želdinių skaičiumi bandoma gauti patikimesnius rezultatus ir sumažinti skirtingų H. annosum genotipų nevienodo patogeniškumo ir išplitimo lygio bei skirtingų augaviečių savybių įtaką įvertinimo tikslumui.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
603978822 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"447","type":"x","order":"6","pct":35.869999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.4,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"135","type":"x","order":"4","pct":10.83,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.84,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"281","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.4900000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.