Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Rugsėjo 14 d. Nacionalinės miškų inventorizacijos skyriaus vyriausioji specialistė Vaiva Kazanavičiūtė dalyvavo Europos Tarybos Aplinkos darbo grupės posėdyje, kuriame buvo pristatyti pasiūlymo dėl naujo pastangų pasidalijimo reglamento ir žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės (LULUCF) sektoriaus įtraukimo į 2030 m. ES Klimato ir energetikos tikslų vykdymą poveikio vertinimai.
Europos Komisija pristatė atliktą naujo pastangų pasidalijimo tarp valstybių narių reglamento pasiūlymo poveikio vertinimą. Pabrėžė, kad nors 2020 m. nustatyti ŠESD mažinimo tikslai bus pasiekti ir net viršyti, tačiau esamų priemonių neužteks 2030 m. užsibrėžtiems tikslams pasiekti: Europos Komisijos skaičiavimais ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje (ATLPS) nedalyvaujančiuose sektoriuose ŠESD emisijas pavyktų sumažinti ne daugiau kaip 24 proc. (užsibrėžtas tikslas -30 proc.). Naujame pastangų pasidalijimo reglamento pasiūlyme numatyti ŠESD mažinimo tikslai valstybėms narėms ES ATLPS nedalyvaujančiuose sektoriuose, LULUCF įtraukimas į 2030 m. ES Klimato ir energetikos tikslų paketo vykdymą. ES ATLPS nedalyvaujančių sektorių ŠESD mažinimo tikslai (procentais nuo 2005 m. lygio) valstybėms narėms paskirstyti remiantis 2013 m. VN BVP ir BVP augimo tendencijomis, atsižvelgiant į būtinybę pasiekti užsibrėžtus 2030 m. tikslus ir kaštų panaudojimo efektyvumą ES lygiu. Lietuvai priskirtas tikslas: 9 proc. sumažinti ES ATLPS nedalyvaujančių sektorių ŠESD emisijas 2030 m., lyginant su 2005 m. Komisija taip pat pabrėžė, kad dėl būtinybės pasiekti užsibrėžtą ŠESD emisijų sumažinimą, tikslai šalims narėms gali ir išaugti.
Europos Komisijos atstovai taip pat pristatė atliktą LULUCF įtraukimo į 2030 m. ES Klimato ir energetikos tikslų vykdymą reglamento pasiūlymo poveikio vertinimą. Komisija pabrėžė, kad šiuo pasiūlymu siekiama užtikrinti teisingą ir skaidrią ŠESD emisijų iš biomasės deginimo vertinimą - emisijos iš biomasės deginimo energetikos sektoriuje prilyginamos nuliui, kadangi yra įtrauktos į LULUCF ŠESD apskaitą. Šiuo reglamentu LULUCF sektoriaus ŠESD emisijos/absorbcija pirmą kartą bus įtrauktos į ES tikslų vykdymą. Pabrėžė, kad tikslų pasiekimo vertinimui turi būti pateikiamos tik su žmogaus veikla susijusios ŠESD emisijos ir absorbcija, atsižvelgiant į natūralius gamtinius procesus. LULUCF sektoriaus ŠESD mažinimo potencialas yra gana stabilus visu laikotarpiu, tačiau miškų absorbcinis potencialas mažėja. Poveikio vertinimo metu priimtas sprendimas išlaikyti atskirą LULUCF sektorių su tam tikromis išlygomis - numatyta galimybė kitiems ES ATLPS nedalyvaujantiems sektoriams užskaityti dalį LULUCF generuojamų ŠESD kreditų (absorbcijos) arba kitų sektorių pasiektą ŠESD emisijos sumažinimą panaudoti LULUCF sektoriaus emisijų kompensavimo mechanizmui, jeigu jis generuotų ne ŠESD absorbciją, o emisijas. Bus išlaikoma taisyklė, kad LULUCF sektorius turi generuoti absorbciją, ne emisijas. Numatyta ir vidinė LULUCF kreditų užskaitymo tęstinumo galimybė - vienos iš kategorijų emisijų padengimas kitų kategorijų absorbcija. Naujame LULUCF įtraukimo į 2030 m. ES tikslų vykdymą reglamente numatyta galimybė atsisakyti Kioto Protokolo reglamentuojamos apskaitos (po 2020 m.) ir likti prie JTBKKK reglamentuojamos LULUCF sektoriaus ŠESD apskaitos, kas Komisijos teigimu turėtų sumažinti šalims narėms tenkančią administracinę naštą. Reglamente taip pat numatyta iki 30 metų prailginti pereinamąjį laikotarpį iš vienos žemės naudojimo kategorijos į kitą.

Kitas Tarybos posėdis vyks rugsėjo 20 d., kuriame bus pristatyti Pastangų pasidalijimo sprendimo ir LULUCF reglamentų teisiniai pasiūlymai, aptartos Pastangų pasidalijimo sprendimo lankstumo priemonės.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1988446846 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"447","type":"x","order":"6","pct":35.869999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.4,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"135","type":"x","order":"4","pct":10.83,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.84,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"281","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.4900000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.