Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Rugsėjo 21 d. Šilutės rajone, Ventėje vyko Lietuvos gamtos fondo ir LR Aplinkos ministerijos organizuotas seminaras įvairiais su pelkių naudojimu ir apsauga susijusiais klausimais. Seminaras buvo organizuojamas kaip vienas iš ES Life+ programos projekto „Aukštumalos aukštapelkės atkūrimas Nemuno deltos regioniniame parke“ renginių. Įvairių Lietuvos institucijų ir organizacijų (Aplinkos ministerijos, Lietuvos gamtos fondo, Gamtos paveldo fondo, durpių įmonių asociacijos, Valstybinės miškų tarnybos) atstovai diskutavo apie pelkių ir durpinių dirvožemių būklę Lietuvoje bei galimybes atkurti degraduojančias pelkes ir rekultivuoti išeksploatuotus durpynus, domėjosi iš žmogaus paveiktų durpinių dirvožemių išmetamais šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiais. Seminaro metu pranešimus apie Lietuvoje eksploatuojamus bei rekultivuojamus durpynus ir saugomas pelkes skaitė LR Aplinkos ministerijos atstovai, dalyviams taip pat buvo pristatytas Paryžiaus klimato kaitos susitarimas, Europos Sąjungos įsipareigojimai ŠESD emisijoms mažinti bei konkretūs Lietuvos įsipareigojimai tarp kitų ES valstybių narių. Seminaro metu pranešimus skaitė ir svečiai iš užsienio: Latvijos, Estijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Baltarusijos. Svečiai dalinosi pramoninio kiminų auginimo ir biomasės panaudojimo, pelkių atkūrimo ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų iš nusausintų ir degraduojančių pelkių įvertinimo patirtimi. Apie Valstybinės miškų tarnybos atliekamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitą iš žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriaus, kuris apima taip pat ir ŠESD emisijų iš durpynų bei įvairių organinių dirvožemių skaičiavimą, pasakojo Nacionalinės miškų inventorizacijos skyriaus Klimato kaitos grupės vyriausieji specialistai.
Renginio dalyviai sutarė, kad pelkės ir durpynai teikia ne tik tiesioginę ekonominę naudą, bet ir ekologines paslaugas – reguliuoja vandens lygį aplinkinėse teritorijose, kaupia nemažus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius organinės anglies pavidalu, pelkių buveinės svarbios biologinei įvairovei išlaikyti. Siekiant, kad pelkės netaptų didžiuliu šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltiniu ir toliau teiktų kitas ekologines paslaugas svarbu užtikrinti žmogaus nepaliestų pelkių apsaugą, tvarų durpynų naudojimą ir išeksploatuotų durpynų rekultivavimą.
Daugiau informacijos apie seminarą galite rasti projekto puslapyje: http://www.aukstumala.lt/seminaras-2016/

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
714154704 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":36.049999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.57,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"126","type":"x","order":"4","pct":10.49,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.91,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.559999999999999,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4100000000000001,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.