Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Spalio 24 – 25 d. Latvijoje, Rygoje, vyko pirmasis trišalis Latvijos, Lietuvos ir Estijos šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) apskaitos ekspertų susitikimas kuriant nuolatinį trijų Baltijos valstybių ŠESD apskaitos ekspertų tinklą.
Susitikimo metu Švedijos Aplinkos agentūros atstovė pasidalino ekspertų tinklo kūrimo patirtimi Skandinavijoje – bendradarbiavimą jau 2003 m. pradėjo Švedijos ir Suomijos ŠESD apskaitos ekspertai, vėliau prie jų prisijungė ir Norvegijos bei Danijos atstovai. Ekspertai bendrauja dėl įvairių sektorių ŠESD apskaitos, tokiu būdu greičiau išsprendžiami apskaitos metu kylantys klausimai. Seminaro metu visos trys Baltijos šalys pristatė nacionalinės ŠESD apskaitos ataskaitos sistemos ypatumus – visose trijose šalyse už ataskaitos pateikimą atsakinga Ministerija, tačiau ataskaitos rengimu, koordinavimu ir ŠESD emisijų/absorbcijos skaičiavimais užsiima įvairios kitos institucijos ir mokslo institutai (Lietuvoje – Aplinkos apsaugos agentūra, Valstybinė miškų tarnyba ir atskirų sektorių ekspertai). Susitikimo metu buvo diskutuojama dėl geriausios komunikacijos tarp šalių ekspertų galimybių, išvardintos ir aptartos įvairios nuotolinio bendradarbiavimo platformos, šiuo metu naudojamos ES lygiu, aptartas duomenų, kuriais būtų galima dalintis tokių platformų viduje, sąrašas ir apimtys.
Antrąją susitikimo dieną Lietuvos Aplinkos ministerijos ir Energetikos instituto atstovės skaitė pranešimus apie ŠESD apskaitos ataskaitų ir prognozių peržiūros sistemos, visų trijų šalių ekspertai dalinosi kokybės užtikrinimo ir kontrolės patirtimi. Diskutuodami dėl kokybės užtikrinimo procedūrų šalių ekspertai sutarė, kad yra pakankamai sudėtinga rasti specialistų, kurie nėra susiję su nacionaline ŠESD apskaita, tačiau turėtų pakankamai žinių apie JTBKKK ir ES reikalavimus šiai apskaitai bei galėtų pateikti svarius komentarus dėl jos kokybės. Estijos ir Latvijos ŠESD ekspertai pasidalino kokybės kontrolės protokolų, kuriuos turi užpildyti patys sektorių apskaitos rengėjai, pavyzdžiais. Sektorių ŠESD apskaitos ekspertų diskusijų metu buvo aptarti svarbiausi iššūkiai kylantys konkrečiuose sektoriuose ir bendros jų sprendimo galimybės. LULUCF sektoriaus apskaitos ekspertai pasidalino nuomonėmis šiuo metu aktualiausiais klausimais – ŠESD apskaita iš nusausintų organinių dirvožemių, miškų tvarkymo referencinių lygių nustatymas pagal naują Europos Komisijos LULUCF reglamento pasiūlymą bei LULUCF kreditų skaičiavimo taisykles. Ekspertai sutarė, kad visoms trims Baltijos šalims LULUCF sektoriuje šiuo metu kyla panašūs klausimai į kuriuos nei viena šalis kol kas neturi geriausio atsakymo, todėl būtų tikslinga bendradarbiauti siekiant nustatyti nacionalinius ŠESD emisijų faktorius, dalytis patirtimi dėl referencinių lygių nustatymo modelių kūrimo ir kitais aktualiais klausimais.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
669859002 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":35.960000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.539999999999999,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"128","type":"x","order":"4","pct":10.630000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"156","type":"x","order":"3","pct":12.960000000000001,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.510000000000002,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4000000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.