Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Lapkričio 29 d. Briuselyje vyko Europos Tarybos Aplinkos darbo grupės posėdis, kuriame buvo nagrinėjami visi pasiūlymo LULUCF reglamentui (nuoroda) straipsniai paeiliui. Šalys narės diskutavo dėl terminų apibrėžimų, pateikiamų 3 straipsnyje, taip pat prašė Komisijos patikslinti kokiomis Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) gairėmis remiantis turėtų būti atliekama apskaita - reglamento pasiūlyme pateikti nuorodas į teisės aktus, patvirtinančius gaires. Daugiausiai diskusijų tarp valstybių narių sukėlė 6, 7 ir 8 straipsniuose numatyti reikalavimai. Valstybių narių nuomonės išsiskyrė dėl galimybės naujai įveistų miškų apskaitai naudoti ilgesnį, nei numatytąjį 20 metų pereinamąjį laikotarpį, tačiau didžioji dalis pasisakiusiųjų teigė, kad kitoks pereinamasis laikotarpis galėtų būti naudojamas tik remiantis patvirtintomis mokslinių tyrimų išvadomis ir jis turėtų būti vienodas visoms valstybėms narėms, laikantis palyginamumo kriterijaus. Lietuvos, Latvijos, Estijos, Italijos ir Austrijos atstovai informavo, kad 7 straipsnyje numatytas bazinis laikotarpis (2005  - 2007 m.) tvarkomų pasėlių ir pievų apskaitai yra netinkamas, kadangi šie metai dalyje šalių narių buvo labai išskirtiniai ir neatspindi realios situacijos šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų ir absorbcijos klausimu, siūlė taikyti ilgesnį bazinį laikotarpį. Beveik visos valstybės narės išreiškė pastabą, kad taisyklės ir kriterijai miškų referenciniam lygmeniui nustatyti turėtų būti apibrėžti tiksliau ir konkrečiau, nei tai nurodyta IV priede.  Daug diskusijų sukėlė ir apribojimas galimų kreditų iš miškų tvarkymo kategorijos apskaitai - jei miškų tvarkymo kategorijos kreditus būtų nuspręsta įtraukti į bendrą LULUCF sektoriaus kreditų apskaitą, būtų galima įtraukti tik tą dalį kreditų (jei išlaikoma debeto nebuvimo taisyklė), kuri neviršija 3.5 proc. valstybės narės bazinių metų (dažniausiai 1990 m.) visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų (išskyrus LULUCF sektorių) kiekio.

Suomijos atstovai pateikė pasiūlymą dėl nukirsto medžio produktų apskaitos pakeitimo: anglies sankaupų pokyčius nukirsto medžio produktuose vertinti kaip atskirą kategoriją bei šiai kategorijai netaikyti referencinio lygmens, remiantis tuo, kad visos anglies sankaupos, liekančios nukirsto medžio produktuose yra tiesioginės žmogaus veiklos pasekmė, t.y. žmogaus reguliuojamų procesų pasekmė. Visos pasisakiusios valstybės narės teigiamai žiūri į Suomijos pasiūlymą, tačiau jis dar bus svarstomas išsamiau.

Europos Komisija pažadėjo apsvarstyti valstybių narių pateiktas pastabas ir pasiūlymus, paragino valstybes nares nedvejoti pateikti konkrečius ir argumentuotus LULUCF reglamento pakeitimų pasiūlymus.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
317571213 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"443","type":"x","order":"6","pct":35.810000000000002,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"166","type":"x","order":"5","pct":13.42,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"133","type":"x","order":"4","pct":10.75,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.93,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"279","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.5300000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.