Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Birželio 14 d. Briuselyje vyko tarptautinis seminaras, skirtas Europos Komisijos inicijuoto paramos projekto dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų prognozių rengimo bendriesiems klausimams ir problemoms aptarti. Seminare dalyvavo Europos Komisijos, ICF, Aether, IIASA konsultacinių ir mokslinių institucijų atstovai, Lietuvos, Bulgarijos, Liuksemburgo, Belgijos, Maltos, Islandijos, Kroatijos, Nyderlandų ir Jungtinės Karalystės ŠESD apskaitos atstovai.

Susitikimo metu buvo aptarta esama ŠESD prognozių rengimo situacija: šiais metais visos ES narės parengė ir pateikė ŠESD emisijų/absorbcijos prognozes, kai kurios šalys pateikė ne tik privalomas ŠESD emisijų prognozes su esamomis politinėmis priemonėmis, bet ir su papildomomis priemonėmis. Lietuva ataskaitą pateikė laiku ir atitiko visus numatytus parametrus. Paminėta, kad kokybės vertinimo ir kontrolės procedūra prieš ataskaitų pateikimą vis dar nėra labai veiksminga – pasitaiko klaidų duomenų įvedime (kai kurie langeliai liko tušti, pasitaiko klaidų dėl duomenų kopijavimo). Europos aplinkos agentūra (EEA) siūlo taikyti dvigubos peržiūros (angl. 4 eyes) principą, siekiant išvengti duomenų suvedimo (trūkumo) klaidų.

Aether instituto atstovai pasakojo, kad pradedant vykdyti ŠESD prognozių rengimo paramos projektą buvo išsiaiškintos silpnosios šalių prognozių rengimo vietos (angl. „bottle necks“), konsultuojantis su ES šalimis narėmis, Europos Komisijos atstovais dėl svarbiausių prognozuojamų sričių, tikslumo, detalumo ir t.t. Minėjo, kad rugsėjo pradžioje planuojama išleisti studijos apie ŠESD prognozių rengimo gaires ataskaitą. Aether instituto konsultantai, dalyvaujantys šiame paramos projekte, sukūrė specialų Excel pagrindu paremtą įrankį, skirtą jautrumo analizei atlikti. Atstovai informavo, kad Bulgarija planuoja pirmoji panaudoti šį įrankį tobulinant ŠESD emisijų prognozes, jį pritaikius bus galima pasidalinti patirtimi ir su kitomis ES valstybėmis narėmis. Aether sukurtas įrankis yra patalpintas ŠESD prognozių rengimo paramos projekto forume ir yra prieinamas visiems projekto dalyviams.

IIASA instituto atstovas supažindino su pagrindinėmis problemomis, su kuriomis susiduria šalys rengdamos LULUCF sektoriaus ŠESD emisijų prognozes. Pagrindinis iššūkis – modelių ir įrankių trūkumas prognozėms apskaičiuoti arba esami modeliai šiuo metu nėra prieinami viešai. Kiti ne mažiau svarbūs klausimai susiję su politikos ir priemonių įtraukimu į prognozių rengimą, tai yra kaip tam tikras politikos priemones įtraukti skaitine verte, kaip atlikti jautrumo analizę, ar yra tam tikrų modelių šiai analizei atlikti. Projekto metu buvo parengti pranešimai ir papildoma informacija apie įrankius, kurie yra paruošti ŠESD prognozėms skaičiuoti  bei kaip juos taikyti, kokias politikos priemones į prognozių rengimą įtraukia kitos šalys. IIASA taip pat parengė Excel skaičiuoklę, kurią visos šalys gali naudoti kaip pagrindą ŠESD prognozėms rengti (L-PROJ). Skaičiuoklę lengva pritaikyti nacionalinėms prognozėms, atlikti jautrumo analizę, analizuoti istorinius duomenis.

Seminaro metu buvo pristatyta ir Lietuvos patirtis rengiant ŠESD emisijų prognozes LULUCF sektoriuje. ŠESD prognozėms įvertinti naudota Lietuvos energetikos instituto sukurta skaičiuoklė LULUCFeat, atsižvelgta į priemones, numatytas Nacionalinėje miškų ūkio sektoriaus plėtros 2012 - 2020 m. programoje, Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 m. programoje, Nacionalinės klimato kaitos valdymo politikos strategijos tarpinstituciniame plane, siekiant klimato kaitos švelninimo ir darnaus vystymosi tikslų. Vienas iš iššūkių Lietuvai - kaip tiksliau prognozuoti miškuose sukaupiamo anglies kiekio pokyčius, taip pat planų ir priemonių, numatančių skirtingų ūkio sektorių vystymąsi po 2020 m., trūkumas.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1500954572 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"447","type":"x","order":"6","pct":35.869999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.4,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"135","type":"x","order":"4","pct":10.83,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.84,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"281","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.4900000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.