Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Balandžio 27 - 28 dieną Tuczno, Lenkijoje, vyko ministrų konferencija ir seminaras „Borealinių miškų vaidmens CO2 balansui įvertinimas ir teisinis pagrindimas“. Seminare-konferencijoje dalyvavo 100 dalyvių iš įvairių Europos šalių: Austrijos, Estijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenki-jos, Lietuvos, Nyderlandų, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos ir Vokietijos. Be to, da-lyvavo Europos Komisijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai. Renginys organizuotas Lenkijos aplinkos ministro ir Valstybinių miškų generalinio urėdo iniciatyva.
Pavyzdiniuose mokslinio tyrimo objektuose pristatytos anglies dvideginio kaupimą didinančios priemonės: buko antrojo ardo formavimas pušynuose, atvejinių kirtimų taikymas, savaiminis miško at-kūrimas ir naujų miškų įveisimas ne miško žemėje. Be to, didelis dėmesys skirtas anglies fermų miške (Forest carbon farms) kūrimui, t.y. papildomoms ūkinėms priemonėms, kurios ne tik didina anglies kiekį miško ekosistemoje, bet ir leidžia pasiekti bioįvairovės didinimo tikslus. Valstybinių miškų gene-ralinis urėdas pristatė Kanados specialistų sukurtą anglies balanso miškų ekosistemose modeliavimo ir prognozės priemonę. Didelis dėmesys skirtas 52 metų pušyne įrengtai CO2 koncentracijos ore mata-vimo stočiai. Jos pagrindą sudaro EC (eddy covariance) sistema, kuri instaliuota 38 metrų aukštyje (18 m virš medžių lajos) ir skirta analizuoti medžių fotosintezės procesą.
Atskira diena skirta konferencijai „CO2 kaupimas miške ir dirvožemyje: matavimo metodai, tei-sinis reglamentavimas ir galimybė panaudoti taršos leidimams“. Pranešimus perskaitė 14 šalių (Lietu-vos pranešėjai – Valstybinės miškų tarnybos direktorius Paulius Zolubas ir Nacionalinės miškų inven-torizacijos skyriaus vedėjas Gintaras Kulbokas) bei Europos Komisijos atstovai. Diskusijos buvo tę-siamos pagal COP 21 Paryžiaus formatą. Lenkijos atstovai aptarimui pateikė šalies poziciją, buvo pa-teikti pasiūlymai jos tobulinimui.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
232753480 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":36.049999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.57,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"126","type":"x","order":"4","pct":10.49,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.91,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.559999999999999,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4100000000000001,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.