Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Lietuvos Respublikos miškų įstatyme numatyta teisė asmenims laisvai lankytis miškuose, išskyrus rezervatų ir specialios paskirties objektų miškus ir miškus, kuriuose tai apriboja kiti įstatymai. Uždrausti ar apriboti lankymąsi miškuose gali tik savivaldybių vykdomosios institucijos miškų urėdijų ir valstybinių parkų direkcijų ar privačių miškų savininkų teikimu, o miestų miškuose be šio teikimo, kai yra svarbių priežasčių. Tačiau nustatoma atvejų, kuomet ši visuomenės teisė yra neteisėtai suvaržoma savavališkai miškus aptveriant tvoromis.
Nustačius neteisėto miško aptvėrimo atvejus, atsakingam asmeniui duodamas privalomasis nurodymas per nustatytą terminą pašalinti pastatytas tvoras. Laiku neįvykdžius privalomojo nurodymo reikalavimų, asmuo traukiamas administracinėn atsakomybėn už privalomojo nurodymo neįvykdymą laiku, už aplinkos apsaugos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų pažeidimus bei pakartotinai duodamas privalomasis nurodymas. Taip pat, pagal 2016 m. rugpjūčio 23 d. įsigaliojusius Fizinių ir juridinių asmenų neteisėta veika miškuose padarytos žalos aplinkai atlyginimo dydžio apskaičiavimo metodikos pakeitimus, per nurodytą terminą neįvykdžius privalomojo nurodymo reikalavimų, numatytas aplinkai padarytos žalos, atsiradusios dėl miško ekologinių, rekreacinių funkcijų, miško gamtinio kraštovaizdžio ir jo estetinių savybių pažeidimo, laukinių gyvūnų migracijos apsunkinimo neteisėtai aptvėrus mišką užtvara, apskaičiavimas. Miškuose padarytos žalos aplinkai dydis skaičiuojamas už kiekvieną tiesinį užtvaros metrą po 70 eurų I grupės miškuose, 56 eurus – II grupės miškuose, 28 eurus - III grupės miškuose ir 14 eurų – IV grupės miškuose. Apskaičiuotas žalos aplinkai dydis pridedamas kiekvieną mėnesį, kol pašalinami žalos aplinkai padariniai.
Nuo minėtų žalos aplinkai atlyginimo dydžio apskaičiavimo metodikos pakeitimų įsigaliojimo Valstybinės miškų tarnybos pareigūnai davė 16 privalomųjų nurodymų pašalinti neteisėtai pastatytas užtvaras (tvoras) miškuose. Iš jų 6 atvejais dar nesuėjęs privalomojo nurodymo įvykdymo terminas, 9 atvejais asmenys laiku įvykdė reikalavimus ir tvoras iš miško pašalino. Tačiau, 1 atveju asmuo I. K. laiku neįvykdė 2016 metų spalio mėnesį duoto privalomojo nurodymo reikalavimų pašalinti Vilniaus mieste, miške esančią tvorą, ir jam skirta 144 eurų bauda. Taip pat dėl privalomojo nurodymo reikalavimo nustatytu laiku pašalinti tvorą iš miško nevykdymo, apskaičiuota 560 eurų padaryta žala aplinkai bei pateikta pretenzija dėl žalos atlyginimo. Asmuo tvorą iš miško žemės pašalino ir padarytą žalą aplinkai pagal pateiktą pretenziją atlygino.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1558112796 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":36.049999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.57,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"126","type":"x","order":"4","pct":10.49,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.91,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.559999999999999,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4100000000000001,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.