Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Technologijų pažanga žmonių aplinkoje vyksta kiekvieną dieną. Miškininkystės praktikoje visame pasaulyje dronai panaudojami vis dažniau. Jie naudojami miškų stebėjimui, kartografavimui, įvairių pažeidimų nustatymui, priešgaisrinėje apsaugoje, medžių derėjimo įvertinimui ir kitose srityse. Jų pagalba galima sudaryti medelynų tręšimo schemas, virš lysvių tiksliai išpurkšti augalų apsaugos produktus ir trąšas, nuo kenkėjų apsaugoti miško sėklinių plantacijų derlių. Ne išimtis ir Lietuva. Ir mūsų šalyje bepiločiai aparatai vis labiau populiarėja ir pritaikomi.

Valstybinė miškų tarnyba, neatsilikdama nuo kitų įstaigų ir organizacijų, investuoja į naujų technologijų diegimą ir taikymą. Nuo šių metų Miško sanitarinės apsaugos skyriaus darbuotojai turi dar vieną pagalbininką – bepilotį orlaivį (droną). Aparatas pasitarnaus siekiant išlaikyti gerą Lietuvos miškų sanitarinę būklę, stebėti ir nustatyti miškuose medynų sanitarinę būklę įtakojančius veiksnius. Dronai gali nuvykti ir padėti išžvalgyti, pamatyti bei užfiksuoti reikiamus vaizdus ten, kur negali žmonės. Dar 2019 metais Dzūkijoje ir Kuršių Nerijoje atsiradus spyglius graužiančio kenkėjo vienuolio verpiko židiniams, miško sanitarinės apsaugos darbuotojai pajuto dronų teikiamą naudą. Tuomet pasitelkus į pagalbą bepilotį orlaivį, buvo nustatinėjama kokiuose plotuose yra išplitęs verpikas vienuolis, kur yra kenkėjo židinių ribos, kokiu lygiu yra pakenkti spygliai pušų lajose. Kelintus metus jie pasitelkiami ir kitokių pažeidimų žvalgymui medynuose. Turint tokį pagalbininką, nuo šiol bus galima įvertinti miškų sanitarinę būklę greičiau, tiksliau ir didesniuose miškų plotuose. Dronas ypač palengvins operatyviau apžiūrėti vėjo pažeistus medynus. Naudojant koordinačių sistemą, leis tiksliai nustatyti viršūninio žievėgraužio, žievėgraužio tipografo ar kitų kenkėjų apniktų medžių vietą medyne. Padės siekiant, kad būtų kuo greičiau imtasi priemonių kenkėjų plitimui sustabdyti. Dronų pritaikymo galimybės miškininkystėje yra dar neišsemtos, labai plačios, todėl dronų panaudojimo sritys Valstybinėje miškų tarnyboje gali tik plėstis.

Parengė
Valstybinės miškų tarnybos
Miško sanitarinės apsaugos skyriaus
vyriausiasis specialistas Rytis Dubickas

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
179523203 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":35.990000000000002,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.550000000000001,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"128","type":"x","order":"4","pct":10.640000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"155","type":"x","order":"3","pct":12.880000000000001,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.530000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4100000000000001,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.