Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


2016 metų kovo mėn. 25 d. Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyrius kartu su VĮ Dubravos eksperimentine-mokomąja miškų urėdija organizavo seminarą miško sanitarinės apsaugos klausimais „Žaliavinės medienos apsaugos būdai ne cheminėmis priemonėmis“. Dalyvavo kviesti atstovai iš LR Aplinkos ministerijos Miškų departamento, Generalinės miškų urėdijos prie LR Aplinkos ministerijos ir keturiasdešimties VĮ miškų urėdijų vyriausieji miškininkai ar už miško sanitarinę apsaugą atsakingi inžinieriniai darbuotojai.


Pranešimą seminaro dalyviams VĮ Dubravos EMM urėdijos salėje skaitė Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas. Aptarta žaliavinės medienos laikymo miško sandėliuose galima gedimo rizika ir pasekmės: skilimas nuo sudžiūvimo, vabzdžių apnikimas, medienos spalvos pakitimas, gedimas nuo grybų ir bakterijų. Detaliai išdėstyta kokios sąlygos įtakoja laikomos medienos skilimo, vabzdžių ir grybų pažeidimų atsiradimą ir plitimą. Aptartos pagrindinės ir žalingiausios vabzdžių ir grybinių sukėlėjų rūšys. Išdėstyta kaip medienoje vystosi visų tipų pažeidimų procesai ir kaip jie paveikia medieną. Kiek jie yra pavojingi medienos kokybės pokyčiams ir laikomos medienos nuvertėjimui. Detaliai aptarti laikomos žaliavinės apvalios medienos apsaugos nuo gedimo ir nuvertėjimo būdai pagal laikymo trukmę ir saugojimo ypatybes. Išdėstyti medienos sausojo ir šlapiojo saugojimų strateginiai skirtumai, visų galimų saugojimo būdų ir technologijų ypatybės, reikalavimai, išryškintos gerosios savybės, trūkumai, galimos klaidos. Nurodyta, kuriuos medienos kokybės išlaikymo būdus būtų racionaliausia taikyti Lietuvoje, prisitaikant prie mūsų miškininkystės tradicijų ir medienos vartotojų poreikio.
Nuo vabzdžių apnikimo spygliuočių medieną padėtų apsaugoti jos rietuvių šonų apdengimas dviejų eilių sluoksniu nužievintų rąstų, lapuočių rąstų, sausuolių rąstų ar plonrąsčių. Medienos rietuvės dėl to turėtų būti sukrautos labai tvarkingai ir glaudžiai, kad žievėgraužių vabalai neturėtų galimybės atskridę nutūpti ant neuždengto rąstų žievės paviršiaus. Taip pat spygliuočių žaliavinės su žieve medienos rietuves galima nuo žievėgraužių atakų uždengti sluoksniu eglišakių, lapuočių šakomis, pjuvenų ar medienos drožlių sluoksniu. Dengimui galima pritaikyti ir biokuro rietuvių uždengimui skirtą popierių. Paaiškinta kaip galima šalia miško medienos sandėlių padidinti miško fitosanitarinę apsaugą, panaudojant žievėgraužių feromonines gaudykles ir plėšriesiems vabalams keršvabaliams vilioti skirtus sintetinius feromonus. Taip pat aptarti ir kiti apsaugos būdai, galintys užtikrinti miško sandėliuose laikomos žaliavinės apvaliosios medienos kokybę.
Visiems seminaro dalyviams buvo išdalinta Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus paruošta aprašomoji metodinė medžiaga „Žaliavinės medienos apsaugos būdai ne cheminėmis priemonėmis“.
Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyrius nuoširdžiai dėkoja VĮ Dubravos EMM urėdijos darbuotojams, padėjusiems organizuoti seminarą ir paruošusiems miško sandėliuose žaliavinės medienos įvairių apsaugos būdų pavyzdžius (seminaro pristatymo vaizdinėms iliustracijoms).

 

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1904248136 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"447","type":"x","order":"6","pct":35.869999999999997,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.4,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"135","type":"x","order":"4","pct":10.83,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.84,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"281","type":"x","order":"2","pct":22.550000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.4900000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.