Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


2017 m. spalio 2-5 dienomis Lenkijoje Valčo (Wałcz) vietovėje organizuotoje konferencijoje dalyvavo Valstybinės miškų tarnybos direktorius Paulius Zolubas, miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas ir vyriausiasis specialistas Rytis Dubickas. Kasmetinę konferenciją savo šalies miško sanitarinės apsaugos specialistams organizavo Lenkijos miško tyrimų institutas ir Pilos valstybinių miškų regioninė direkcija. Konferencija kasmet organizuojama vis kitame Lenkijos gamtiniame regione. Konferencijoje kartu su Lenkijos miškų ir gamtos mokslų institutų darbuotojais, bei Lenkijos valstybinių miškų direkcijų vadovais ir miško sanitarinės apsaugos stočių specialistais, dalyvavo atstovai iš kaimyninių šalių – Lietuvos ir Ukrainos.

Konferencijoje buvo pristatyti aktualūs miško sanitarinės apsaugos klausimai:

- miškų sveikatingumo būklė ir jos vertinimo metodai (9 pristatymai);

- miško apsauga nuo kenksmingų organizmų (4 pristatymai);

- lajų kenkėjų grėsmių prognozavimas pušynuose (4 pristatymai);

- feromoninių gaudyklių naudojimas miško apsaugoje (4 pristatymai);

- miškų apsaugos kiti aspektai (4 pristatymai, 6 plakatai);

Išvykos į medynus metu apžiūrėti ir aptarti anglies emisijų atmosferoje apskaitų ir vykdomų miško sanitarinės būklės lauko tyrimai.

   

Vykstant globaliniams orų pokyčiams susiduriama su vis naujomis miškų tvarumo pokyčių problemomis, kyla miško kenkėjų ir medžių ligų masinio kenkimo protrūkiai, vis rimtesne problema miškuose tampa naujų rūšių kenkėjų ir ligų plitimas. Kartu su orų kataklizmų sukeliamu medynų nusilpimu, ligų ir kenkėjų papildomas atsiradimo faktorius aplinkinėse šalyse vis aktyviau sukelia ąžuolynų, eglynų, pušynų ir kitų spygliuočių rūšių medynų aktyvų džiūvimą. Buvo pristatyti maumedynų džiūvimo (Lenkija) ir kėnių džiūvimo (Ukraina) priežasčių tyrimai, nurodytos pirminės ir antrinės medynų džiūvimo priežastys. Pristatymuose daug dėmesio skirta miškų sveikatingumo būklės sekimui, vertinimui ir naujų metodų taikymui. Tam vis plačiau naudojami satelitiniai bei kiti distanciniai metodai. Siekiama nustatyti ne tik uraganinių vėjų, vabzdžių – lajų ir medžių liemenų kenkėjų, gaisrų pažeidimų intensyvumą, apimtų plotų dydį, medienos tūrius, bet ir vykdyti šių pažeidimų plitimo dinamikos sekimą ir pažeistų miškų tvarkymo eigos stebėjimus.

Pristatyti įvairiausių vabzdžių gaudyklių ir naujų feromoninių vilioklių naudojimo bandymai vabzdžių gausos sekimui ir gaudyklių metodo taikymo aktualijos šių kenkėjų gausos prognozavimui: mėlynojo blizgiavabalio (Phaenops cyanea), viršūninio žievėgraužio (Ips acuminatus), žievėgraužio (Ips amitinus), žiemsprindžių (Geometridae), mažojo ankstyvojo sprindžio (Agriopis leucophaearia), mažojo kirpiko (Tomicus minor).

Aktyviausias diskusijas ir didžiausią dalyvių susidomėjimą sukėlė pristatymai miško paklotėje žiemojančių spygliagraužių vabzdžių rudeninių apskaitų metodų modifikacijos, tobulinimo ir pažeidimų prognozių patikimumo didinimo klausimais. Šias apskaitas Lenkijoje kasmet vykdo girininkijų darbuotojai pagal „Miško apsaugos instrukcijos“ griežtus nurodymus. Apskaitos užima daug laiko ir reikalauja didelio miškininkų kruopštumo. Siekiant girininkijų darbuotojams mažinti tų darbų apimtis, buvo pasiūlyta dabar naudojamų apskaitų metodų eilė patobulinimų, leisiančių nustatyti kenkėjų būsimą grėsmę kuo tiksliau ir su kuo mažesnėmis darbo sąnaudomis.

  

Taip pat aštrias diskusijas sukėlė informacija apie Lenkijos miškų tyrimo instituto mokslininkų vykdomus insekticidų ir fungicidų registracinius bandymus, siekiant užregistruoti naujus veiksmingus preparatus, kad miškų apsaugoje nebūtų augalų apsaugos produktų trūkumo.

Konferencijos organizatoriai pakvietė Valstybinės miškų tarnybos atstovus dalyvauti būsimoje konferencijoje ir 2018 metais.

Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas
Virgilijus Vasiliauskas

 

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
576727791 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"433","type":"x","order":"6","pct":35.960000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"163","type":"x","order":"5","pct":13.539999999999999,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"128","type":"x","order":"4","pct":10.630000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"156","type":"x","order":"3","pct":12.960000000000001,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"271","type":"x","order":"2","pct":22.510000000000002,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"53","type":"x","order":"1","pct":4.4000000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.