Logo

Birželio 8 dieną Valstybinėje miškų tarnyboje vyko kartu su LR aplinkos ministerija organizuota konferencija skirta šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitai žemės ūkio ir miško naudmenose nei naujausioms technologijoms žemės ūkio sektoriuje aptarti. Konferencija buvo surengta siekiant pasidalinti partnerystės projekto su Norvegijos aplinkos agentūra vykdytų šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitos tobulinimo tyrimų rezultatais bei naujausių tyrimų pasiekimais, kuriuos būtų galima taikyti mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus žemės ūkio sektoriuje. Konferencijoje dalyvavo atstovai iš įvairių šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaita ir inovatyviomis technologijomis suinteresuotų institucijų ir organizacijų: LR aplinkos ministerijos, LR žemės ūkio ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybinės miškų tarnybos, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos ir Kauno miškų urėdijos. Renginyje taip pat dalyvavo ir svečiai iš Latvijos: Latvijos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijos, Latvijos valstybinio miškų tyrimų instituto „Silava“, Latvijos Žemės ūkio universiteto.
Konferencijos dalyviai klausė pranešimų apie naujausius klimato pokyčius Lietuvoje, taip pat ilgalaikes klimato kaitos tendencijas, kurias rengia ir stebėjimus vykdo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba; šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitą žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriuje (angl. LULUCF), atliekamą Valstybinės miškų tarnybos. Pranešimą apie šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitą žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriuje bei apskaitos iššūkius ir planuojamus tyrimus jai tobulinti taip pat skaitė ir svečias iš Latvijos valstybinio miškų tyrimų instituto „Silava“. Konferencijos metu pažymėta, kad Lietuvoje, panašiai kaip ir Latvijoje, vis dar trūksta nemažai išsamesnių tyrimų apie anglies sankaupų pokyčius ir tuos pokyčius sąlygojančius veiksnius įvairiose ekosistemose bei jų sudedamosiose dalyse. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto atstovas skaitė pranešimą apie šiuo metu atliekamus anglies sankaupų pokyčių tyrimus Lietuvoje, vykdomus pagal šiltnamio efektą sukeliančių dujų inventorizavimo partnerystės projektą, finansuojamą pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programą. Šių tyrimų rezultatai bus reikšmingi tikslinant Lietuvos šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų iš skirtingų žemės naudmenų dirvožemių apskaitą. Tiek pranešimų, tiek diskusijų metu didelis dėmesys buvo skiriamas būtent dirvožemiui - akcentuojama jo svarba žemės ūkiui ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų sankaupoms dirvožemio organinės anglies junginiuose, dirvožemio kokybės prastėjimo klausimams ir galimybėms gerai dirvožemio būklei atstatyti. Aleksandro Stulginskio universiteto atstovės skaitė pranešimus apie dirvožemio būklės pokyčius ir problemas kylančias dėl intensyvaus ūkininkavimo, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų iš žemės ūkio naudmenų tendencijas bei jų įtaką žemės ūkiui ir galimybes prisitaikyti prie besikeičiančių klimato sąlygų.
Konferencijos metu buvo diskutuojama ne tik apie žemės ūkio bei kitų žemės naudmenų dirvožemiams tenkančius iššūkius, tačiau taip pat dalintasi patirtimi apie naujausius produktus, kurie galėtų padėti sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o taip pat ir nemalonių kvapų susidarymą gyvulininkystės ūkiuose. Naujausių Lietuvoje ir pasaulyje atliekamų mokslinių tyrimų rezultatais dalinosi Aplinkos vadybos ir audito instituto atstovas. Lietuvos mokslų tarybos gamtos ir technikos mokslų komiteto atstovas pristatė Lietuvoje vykdomą Nacionalinę mokslo programą „Agro-, miško ir vandens ekosistemų tvarumas“, kurios tikslas gauti ir apibendrinti naujausias mokslo tyrimų žinias apie klimato kaitos poveikį Lietuvos ekosistemoms, galimybes prisitaikyti prie kintančių sąlygų ir parengti pasiūlymus kaip išlaikyti ir pagerinti esamą ekosistemų būklę.
Įvairių Lietuvos mokslo ir tyrimų institucijų, bei visų kitų aplinkos kokybės gerinimu ir klimato kaitos švelninimu suinteresuotų įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimas labai svarbus ir reikšmingas siekiant ne tik tobulinti Lietuvos šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų apskaitą, bet ir rengiant sprendimus šių išmetimų mažinimui, o tarptautinis partnerystės projektas su Norvegijos aplinkos agentūra - galimybė pasidalinti patirtimi ir su kitų šalių ekspertais bei vykdyti apskaitai tobulinti reikalingus mokslinius tyrimus.
Susipažinti su konferencijoje skaitytų pranešimų medžiaga galite aplinkos ministerijos internetiniame puslapyje (žiūrėti čia).

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1372637401 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"465","type":"x","order":"6","pct":35.579999999999998,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"171","type":"x","order":"5","pct":13.08,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"141","type":"x","order":"4","pct":10.789999999999999,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"168","type":"x","order":"3","pct":12.85,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"304","type":"x","order":"2","pct":23.260000000000002,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"58","type":"x","order":"1","pct":4.4400000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.